Choć mamy XXI wiek oraz dość szeroką wiedzę na temat antykoncepcji, ciągle dość wielokrotnie zdarzają nam się „wpadki” – ciąże występujące pomimo zabezpieczenia. Lektura internetowych for udowadnia, iż choćby jedna spośród niezwykle dobrych form – przyjmowanie tabletek hormonalnych, czasem kończy się ciążą. Czy powodem jest tak duży pech? Niekoniecznie. Jak zaznaczają eksperci, niezwykle wielokrotnie ciąża to rezultat pewnych niedbalstw ze strony zabezpieczającej się kobiety. Warto zatem wiedzieć, kiedy nawet podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych można zajść w ciążę i jak właściwie można sprawdzić ciążę, jeżeli stosujemy tabletki antykoncepcyjne.

Oddziaływanie pigułek antykoncepcyjnych natomiast możliwość zajścia w ciążę

Tabletki antykoncepcyjne są jeszcze chętniej wybieraną poprzez Polki metodą przeciwdziałania ciąży. Prócz wysokiej efektywności (przy systematycznym przyjmowaniu ponad 99 procent) charakteryzują się również tymże, iż jest to forma odwracalna, natomiast jeżeli je wykorzystujesz – możesz zajść w ciążę dość błyskawicznie po tymże, jak je odstawisz (już choćby w 2-4 miesiące po odłożeniu). Podaje się, iż w czasie prawie trzech lat od zostawienia tejże formy antykoncepcji, zajście w ciążę po pigułkach antykoncepcyjnych jest dopuszczalne aż w wypadku 90 procent pań. 

Czy pigułki antykoncepcyjne oddziałują na efekt testu ciążowego?

Nie. Pigułki antykoncepcyjne zmieniają stan kobiecych hormonów płciowych, tak by ich natężenie utrzymywało się na poziomie takim, jak po uwolnieniu komórki jajowej z pęcherzyka Graafa. Hormony wykorzystywane w środkach antykoncepcyjnych (estrogen oraz progesteron) nie służą wykrywaniu ciąży, zatem nie oddziałują na efekt testu paskowego. Domowe testy ciążowe dostępne w aptece służą pokazywaniu odmiennego hormonu beta-HCG w moczu, jaki jest wykrywalny w moczu po 13-16 dniu od owulacji.

Tabletki antykoncepcyjne natomiast ciąża – symptomy

Pigułki charakteryzują się największą efektywnością ze wszelkich form antykoncepcyjnych dostępnych w Polsce. Wypadki zajścia w ciążę pomimo zastosowania tejże formy zabezpieczenia, pochodzą z niewłaściwego wykorzystywania pigułek czy przyjmowania środków, jakie zmniejszają ich efektywność. Są to, na przykład: środki psychotropowe oraz uspokajające, silne antybiotyki, leki moczopędne oraz środki przeciwgrzybicze. Też przyjmowanie środków na odchudzanie, natomiast również picie herbaty z dziurawca może zmniejszać efektywność pigułek antykoncepcyjnych. Zatem, na opakowaniu tabletek warto przeczytać przeciwwskazania. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj