Menopauza to okres w życiu kobiety, w jakim jej system przechodzi ze stanu płodnego w bezpłodny. To czas, jaki powoduje lęk u wielu pań oraz jakiego niezwykle wielokrotnie się nie spodziewają, więc pierwsze symptomy menopauzy mogą być dla pewnych zdziwieniem oraz powodem do nieszczęść. Menopauzie towarzyszy dużo przypadłości, jakie są już w jej niezwykle wczesnej fazie. Pierwsze symptomy menopauzy mogą się pojawiać już w okolicach “czterdziestki”. Należałoby je znać, aby, gdy wystąpią, mieć świadomość, co mogą wskazywać oraz czego dalej się spodziewać.

Czym jest menopauza oraz co znaczy dla systemu kobiety?

Stanowcza przewaga dojrzałych pań rozumie co znaczy wyraz menopauza, natomiast wielokrotnie jest on wykorzystywany zamiennie z pojęciami przekwitanie, lub klimakterium. By lepiej poznać zasadność sięgania po antykoncepcję w tymże czasie, należałoby na start wyróżnić owe definicje. Menopauza to tak rzeczywiście ostatnia prawidłowa miesiączka w życiu kobiety, po jakiej poprzez 12 następnych miesięcy nie występuje już żadne krwawienie.

Symptomy zespołu klimakterycznego

Hormony płciowe oddziałują na działanie całego systemu, natomiast więc obniżenie ich produkcji oddziałuje na ogólne nastawienie. Określoną kategorią przypadłości czasu menopauzy są tzw. symptomy zespołu klimakterycznego, do jakich należą przede wszystkim symptomy naczynioruchowe, mające styl okresowych zaburzeń termoregulacyjnych. Są to: uderzenia gorąca oraz potów (szczególnie nocą), zakłócenia snu, nerwowość, przygnębienie, depresja, zawroty oraz bóle głowy, kołatanie serca, bóle stawowo-mięśniowe, ogólne wyczerpanie.

Antykoncepcja hormonalna w czasie menopauzy

Antykoncepcja po 40 wciąż jest niezbędna, o ile kobieta nie ma miesiączki poprzez 18 miesięcy po odłożeniu tabletki. Oddziaływanie pigułek antykoncepcyjnych na system trzyma się choćby parę miesięcy po ich odłożeniu. Oznacza to, iż potrzeba czasu, by potwierdzić się, iż kobieta przestała owulować. Jednak w czasie perimenopauzy należy przemyśleć parę spraw, nim zdecyduje się na antykoncepcję hormonalną. Kobieta, jaka pali, ma wysokie ciśnienie, wcześniejsze wypadki zakrzepów krwi, ataku serca czy raka połączonego z estrogenem, winna zrezygnować z antykoncepcji na podstawie estrogenu.

Kiedy należałoby zmienić antykoncepcję hormonalną na hormonalną kurację zastępczą?

Korzystająca spośród antykoncepcji hormonalnej (OC) kobieta, lubiąca sobie komfort oraz wygodę podczas jej wykorzystywania, życzy sobie niezwykle wielokrotnie płynnego przebrnięcia poprzez czas okołomenopauzalny. Licząc się z tymże, iż symptomy wypadowe powiązane z wygasaniem produkcji hormonów poprzez jajniki mogą dać się jej we znaki oraz skomplikować zwykłe działanie poszukuje wielokrotnie porady co do zmiany antykoncepcji na HTZ (hormonalną kurację zastępczą).

Przeczytaj również Spirala antykoncepcyjna – ile kosztuje, jak działa i czy jest bezpieczna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj