Niebezpieczeństwo i zabezpieczenie naszych dzieci

Internet jest pełen stron, które nie nadają się do oglądania przez osoby nieletnie. Nie chodzi tutaj tylko o ich negatywny wpływ na psychikę człowieka w przypadku zbyt częstego oglądania niektórych treści, które potrafią być dla nas z czasem uzależnieniem i sporą przeszkodą w normalnym funkcjonowaniu. Chodzi tu o zwykłą kontrolę treści, które oglądają nasze dzieci. Jest to bardzo istotne. Rodzic nie może dopuścić do sytuacji, kiedy nie ma pojęcia o tym co robi jego dziecko w sieci.

Nie można winić osób, które są jeszcze bardzo młode, że są ciekawskie i chcą przeglądać Internet w poszukiwaniu często nietrafionych dla nich stron. To wina rodziców i ich niedopatrzenia. Wszystko jest dla ludzi do póki nie krzywdzą siebie i innych. Jednak taki wybór powinien stać przed dorosłym, a nie przed małym dzieckiem, które nie rozumie tego co ogląda w sieci. Na wszystko przyjdzie czas i decyzje w tej kwestii należą do rodziców i w ich interesie jest opieka nad dzieckiem i częsta kontrola tego co robi w Internecie, który często potrafi zrobić sporą krzywdę młodej osobie.

Blokada rodzicielska

Dobrym sposobem na pełną kontrolę tego co robi nasze dziecko w sieci jest założenie na komputerze blokady rodzicielskiej. Jej działanie nie jest skomplikowane. Obsługa takiej blokady nie jest trudna i każdy rodzic powinien bez problemu zainstalować ją na komputerze dziecka. Działa ona na zasadzie blokowania dostępu do wybranych treści w Internecie. Z dobrze ustawioną blokadą dziecko nie będzie miało dostępu do stron dla dorosłych, oraz różnego rodzaju portali, które mogą stanowić zagrożenie dla naszego dziecka. Warto jest zastanowić się nad tego typu opcją na komputerze. Może to zaoszczędzić rodzicom masę nerwów, oraz dodatkowo sprawi, że dziecko nie natrafi na treści, które mogą mieć na nie zły wpływ.

Wszystko jest dla ludzi, ale…

Człowiek powinien sam decydować o tym jakie ma upodobania do czasu, aż nie krzywdzi innych. Jednak taki wybór należy do osoby dorosłej, która jest w pełni świadoma i posiada już wiedzę, która jest konieczna do określenia swoich potrzeb. Dziecko nadal nie jest w stanie tego stwierdzić. Rodzic powinien mieć kontrolę nad tym co jego dziecko robi w sieci i rozmawiać z nim. Jest to bardzo potrzebne. Blokowanie stron dla dorosłych jest jednym ze sposobów na uchronienie dziecka przed złym wpływem pornografii na jego psychikę w bardzo młodym wieku. Nie można o tym zapominać. Rodzic powinien interesować się tym co robi jego dziecko i reagować pomocą w ciężkiej sytuacji z wiedzą o tym, że to w jego zadanie mieć oko na swoje dziecko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj