Ze snami erotycznymi jest tak, jak ze wszelkimi pozostałymi snami: mogą, jednak nie muszą mieć większego sensu. Zazwyczaj mają, jednak to, co w nich jest, należy dobrze wyczytać. Na przykład trójkącik, jaki oczywiście ci się przyśnił, niekoniecznie musi informować o twojej rozwiązłości, natomiast sen, w jakim kochasz się z osobą tejże samej płci, nie znaczy, iż jesteś osobą nieheteronormatywną. Sny erotyczne różnicują się również we współzależności od płci. W męskich przeważają ostrzejsze treści, jest więcej agresji, uzyskiwania, dominacji.

Sny erotyczne – skąd się biorą?

Odkrycie źródła snów erotycznych nie jest proste, tymże bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż nauka ciągle też nie wyznaczyła 100-procentowo pewnej okoliczności występowania snów w ogóle. Poszczególni eksperci są zdania, iż nocne obrazy pokazują własne schowane pragnienia. Czy tak jest w wypadku snów erotycznych? To możliwe. Należy natomiast zaznaczyć, iż sen o zbliżeniu z wieloma partnerami nie musi myśleć na rozwiązłość seksualną osoby marzącej.

Pierwsze sny erotyczne pojawiają się u większości spośród nas jeszcze przed okresem dorastania oraz są niemal przygotowaniem do niego. Sprawcą całego zamieszania jest umysł, jaki poprzez cały dzień atakowany jest artykułami oraz obrazami z przytykiem seksualnym. Gdyż młoda osoba nie jest też w stanie tego nawiązać do swoich doświadczeń, sprawdzić ani tymże bardziej zignorować – wyrzuca je ze myśli. Wracają w nocy, gdy mózg umieszcza dane pobrane za dnia.

Co znaczy sen o seksie?

Wbrew pozorom sen erotyczny zazwyczaj dotyczy zwłaszcza problemów połączonych ze sferą emocjonalną. Zapewne jest to jakaś informacja dotycząca istotnej dla nas relacji. Może chodzić o brak bliskości, jaki mamy w związku z partnerem. Jeżeli przyśnią nam się odważne sny o stosunku z odmiennym partnerem, jakich napomknięcie zawstydza choćby nas, to znak, iż własny związek zapewne nie zapewnia nam tego, czego wymagamy. Czas zrewidować własne przyzwyczajenia oraz wejść na następny krok relacji, połączony przede wszystkim z wewnętrznym zaangażowaniem. Należałoby także zastanowić się nad swymi ograniczeniami.

Jak można je wywołać?

Sny, nie jedynie owe erotyczne, są niewiadomą. Niestety nie można ich przywołać samymi myślami. Gdyby to było możliwe, własne życie seksualne byłoby o wiele lepsze. Można tymczasem nauczyć się spontanicznego snu, więc praktyki psychologicznej polegającej na kontroli własnych snów. Jest dużo publikacji na ów temat, w jakich określone są techniki stworzenia takiego snu. Najpopularniejsze to owe, jakie potrzebują stałego notowania tematu snu, natomiast również próby kontroli, kiedy już śnimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj