Doświadczanie negatywnych emocji w związku może przybierać najróżniejsze formy. Jedną ze szczególnie kłopotliwych może okazać się zazdrość, która to może być okazywana w przeróżny sposób. Jeśli więc u naszego partnera występują akty zazdrości, warto podjąć natychmiastowe działanie. Jak poradzić sobie z zazdrością w związku?

Rozmowa

Pierwszym, a zarazem najoczywistszym sposobem jest rozmowa z partnerem. Przy okazji jednak warto wspomnieć by nie szukać winowajcy, tylko do tematu podejść w sposób dyplomatyczny i spokojny. Dzięki temu druga strona nie będzie czuć się atakowana, co może dodatkowo pogorszyć sytuację. Jeśli zaś nie jesteśmy gotowi na otwartą rozmowę z partnerem, warto wówczas porozmawiać z przyjacielem czy kimś z rodziny. Być może doradzą co w tej sytuacji warto zrobić. 

Emocje

Jak poradzić sobie z zazdrością w związku, jeśli nie jesteśmy ostatecznie przekonani do rozmowy? Być może problem leży nieco głębiej. Warto więc na chwilę się zatrzymać i spojrzeć na związek z boku, z innej perspektywy. Być może dojdziemy do wniosku, że byłoby idealnie gdyby nie regularne akty zazdrości, które tak naprawdę są potrzebą samą w sumie. Dość często dochodzi do sytuacji, że jedna ze stron jest zazdrosna „dla zasady”, bo ma taką potrzebę. Chora zazdrość w związku jest jeszcze większym problemem, z którym warto udać się psychologa czy innego specjalisty. Pomoże on ocenić zaistniałą sytuację na chłodno. Warto niekiedy zacząć pracę nad kontrolą własnych emocji i logicznej ocenie sytuacji. 

Powody do zazdrości

Częstym problemem par jest po pewnym czasie brak uwagi, troski o drugą osobę, tak jak było to na początku związku. Brak zainteresowania „jak kiedyś” może prowadzić do chęci wzbudzenia ponownego zainteresowania swoją osobą, co generuje kolejny powód do zazdrości. Warto więc w takiej sytuacji stawiać na dojrzałe budowanie relacji.

Ukrywanie emocji

O własnych uczuciach warto rozmawiać otwarcie ze swoim partnerem. Pomoże to zapobiegać niepotrzebnym kłótniom i nieporozumieniom. Podobnie jest w przypadku zazdrości. Ukrywanie tej emocji nie jest dobrą taktyką. Lepszym rozwiązaniem jest otwarcie się przed drugą połówką i wspólne poszukanie źródła problemu. Być może problemem w tym wypadku jest konkretne zachowanie partnera, który pewne rzeczy robi nieświadomie.

Podsumowanie

Jak poradzić sobie z zazdrością w związku? To proste. Wystarczy przede wszystkim otwarcie się na zaistniały problem i wspólne dążenie do rozwiązania go. Niekiedy wystarczająca okazuje się szczera rozmowa i zwyczajne wyjaśnienie sobie pewnych spraw. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj